Ako Rybníček podcenil komunikáciu o golfe

Autor: Jozef Pasternak | 19.2.2013 o 22:12 | (upravené 20.2.2013 o 9:33) Karma článku: 7,57 | Prečítané:  242x

Dalo by sa dlho diskutovať v rôznych rovinách o správnosti presvedčenia primátora Rybníčka dať Hossovcom pozemok na golf. Nakoniec by sme aj tak nedošli k jednoznačnému výsledku, či áno alebo nie. Vždy tu budú nejakí ľudia spokojní a nejakí budú nespokojní. To je OK, je demokracia - každý má svoj názor, svoju predstavu, svoj pohľad na vec - má ju aj primátor Rybníček. Lenže v tomto celom prípade sa Rybníček sakra sekol.

Ak by sme napísali zoznam kladov a záporov celého golfového zámeru, obe strany zoznamu by mali tvrdé argumenty. Rybníček s obľubou hovorieva, že primátor je tu na to, aby prijímal rozhodnutia, ktoré bývajú aj ťažké. Za tieto rozhodnutia nesie potom politickú zodpovednosť pred svojími voličmi - o tom je politika.

V tomto prípade jeho rozhodovania nemám nejaký veľký problém s tým, ako sa rozhodol. Že sa priklonil k zámeru vybudovania golfového areálu je jeho rozhodnutie ako primátora mesta. Ak je presvedčený o správnosti, nech sa páči. Čo mu ale zazlievam je spôsob, akým celý proces požehnal a doviedol do konca.

Nechápem, ako človek s jeho skúsenosťami z oblasti mediálneho prostredia môže podceniť takú vec, akou je komunikácia. Má okolo seba tím ľudí - poradcov, a nikto mu neporadí, ako odkomunikovať vec, o ktorej už z diskusiíí dopredu vedel, že bude minimálne kontroverzná.

Dodnes nebola nikde predstavená vizualizácia, ako to vlastne bude vypadať. Nevie sa, ako bude v praxi vyriešený pohyb ľudí v areáli - bude vôbec možný, bude to oplotené, bude tam ......, bude sa tam hnojiť škodlivinami, budú tam lietať loptičky až na/za hrádzu, budú tam na koloch pre výstrahu narazení občianski aktivisti ? :-) Veľmi jednoducho sa dajú všetky podobné otázky, ktorých je obmedzené množstvo zodpovedať, omielať ich dookola, spraviť prezentáciu, zavesiť na internet a posielať linky. V praxi to však vyzerá tak, že Hoss Corp nemá ani len svoj web. Nehovorím, že nejaký web má robiť primátor. Úlohou primátora má byť ale zabezpečiť dostatok dostupných informácií, keď už ide niečo predkladať na schválenie. V praxi to však vypadalo tak, že nikto dokopy nič nevedel, a aj to čo vedel sa zmenilo tesne pred hlasovaním.

To, že sa zásadne zmenili podmienky celého golfového zámeru, považujem za najväčšiu chybu primátora a za najväčší prúser. Tu komunikácia doteraz najviac zlyhala. Čo toto malo znamenať? Prečo sa tak zásadne zmenili podmienky? Materiál na schválenie zámeru niekto pripravoval a je na prvej strane napísané jeho meno. Odkiaľ títo ľudia nabrali takéto formulácie, že namiesto hektára polovica, namiesto 100 000 do ihriska aj do parkoviska, po čase namiesto požičania zámena, čo má spoločné golfový areál s rekonštrukciou chodníka a osvetlenia na náklady mesta na ulici pred ich areálom ... kto im prikázal takto formulovať znenie a prečo? Toto mi chýba odkomunikované, prečo sa urobli zmeny tesne pred hlasovaním a všetky zmeny v prospech Hoss Corp a v neprospech mesta? Komunikácia prebieha od Rybníčka tak, že sa tvári urazene, že ho niekto z niečoho obviňuje, no o merite celej veci ani slovo. Za toto odo mňa palec dole.

***

Nehádzal by som ako občan mesta flintu do žita za celý tento prúser, ešte sa s tým dá všeličo urobiť, stále sa dá odkomunikovať všeličo a všelijako. Zatiaľ nie je neskoro. (či ?) Rybníčkovi zatiaľ ešte držím palce. Musí si byť vedomý toho, že stále je v Trenčíne dosť ľudí, ktorých dianie zaujíma a pozorne sledujú jeho primátorské kroky.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?