Do Trenčína mieri ďalšia investícia známeho športovca

Autor: Jozef Pasternak | 18.2.2013 o 11:10 | (upravené 19.2.2013 o 21:37) Karma článku: 5,81 | Prečítané:  1438x

Mestské zastupiteľstvo schválilo ďalšiu zápožičku pozemku, na ktorom má vyrásť multišportový areál. Tentoraz ide o pozemok na ostrove v areáli bývalého autokempingu. Pozemok o rozlohe takmer 10 000 m2 bol podľa vyjadrenia primátora Rybníčka v dezolátnom stave, chatky na tomto území sú napadnuté hubou a areál je nepokosený už viacero rokov. O celý areál prejavil záujem známy hokejista, ktorý pochádza z Trenčína. Jeho spoločnosť plánuje vybudovať v areáli strelnicu.

Podľa vyjadrenia zástupcu investora bude strelnica vybudovaná podľa najnovších európskych smerníc. Nie je dôvod sa obávať o bezpečnosť, nakoľko na strelnici sa budú používať výhradne vzduchové zbrane. Spoločnosť plánuje  vybudovať strelnicu a zrekonštruovať prístupový most ako náhradu pre obyvateľov mesta. Na predchádzajúcich diskusiách prezentoval zástupca investora svoj zámer, podľa ktorého strelnica bude po celý čas prístupná verejnosti. Rybári aj ostatní občania budú mať po celý čas zabezpečený prístup k vode, nikto ich údajne nebude zo strelnice vyháňať ani počas prevádzky na strelnici. Spoločnosť sa zaviazala zrekonštruovať most na ostrov a preinvestovať na tento účel sumu milión eur.

Občianski aktivisti však namietajú, že dva týždne pred chvaľovaním bol predložený zmenený zámer, ktorí poslanci aj nakoniec rýchlo schválili. Podľa schváleného uznesenia investor preinvestuje sumu milión eur do opravy nie mosta, ale len chodníka na moste, suma však bude spoločná aj na vybudovanie celej strelnice. Naviac po dokončení rekonštrukcie chodníka mosta investor chodník vráti mestu a mesto vykoná jeho zámenu za pozemok strelnice. Pozemok strelnice sa tým stane majetkom investora. Chodník na moste však naďalej bude v správe investora, ktorý bude mať právo za jeho používanie vyberať poplatok.

Rybníček argumentoval faktom, že o pozemok neprejavil záujem nikdy nikto, okrem hokejistov, ktorí sa oň zaujímali už v roku 2008. Rovnako ako primátor, aj poslanec Ján Kanaba vyzdvihol význam projektu a ocenil ochotu známeho športovca investovať do mesta, z ktorého pochádza. Prínos hokejistov vítajú aj urbárnici zo Zamaroviec, podľa ktorých sú pozemky pri Váhu bez nich bezcenné a treba len privítať, že niekto chce do nich investovať, povedal Kanaba.

Poslanci Smeru, ktorí majú v zastupiteľstve väčšinu a zámer presadzujú, tvrdia, že ľudia sa môžu prechádzať aj inde. „Máme tu krásny lesopark Brezina, na turistiku je zasa vhodné neďaleké pohorie Inovec,“ hovorí predseda poslaneckého klubu Daniel Beníček. Vybudovanie strelnice je podľa neho v súlade s volebným programom Smeru, ktorý sľuboval rozšírenie športových možností pre ľudí. Argumentuje aj tým, že ide o záplavové územie a využiť ho na strelnicu je ideálne. Zámer podporuje aj primátor Richard Rybníček. „Je pre mňa cťou, že do svojho mesta chce investovať jeden z najlepších hokejistov na svete.“ Primátor odmieta, že vytlačia verejnosť. „Do tohto priestoru bude chodiť nepomerne viac ľudí ako teraz.“

Transakcia bola v piatok poslancami schválená na mimoriadnom zastupiteľstve bez toho, aby na pozemky urobili súťaž či ohodnotili ich cenu. Umožňuje im to využitie inštitútu osobitého zreteľa, keď môže samospráva predávať majetok aj nevýhodne, ak tým zabezpečuje iné dôležité záujmy obyvateľov.


Podľa dobre informovaného zdroja z prostredia mestského úradu sa už spracúvajú na najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva viaceré zámery na prenájom ďalších mestských pozemkov. Údajne sa prihlásili po vzore svojich spoluhráčov viacerí hokejisti v minulosti pôsobiaci v Trenčíne. Hokejisti si chcú na 100 rokov zapožičať lesopark Brezina, Mierové a Štúrovo námestie, Palackého ulicu a cestný most. Precedens je podľa nich zárukou na úspech v ich podnikateľských plánoch.

***

Zdá sa to neuveriteľné? Tak sa pozrite, čo naozaj schválili naši poslanci: Zastupiteľstvo odkleplo Hossovcom pozemky na výstavbu golfového areálu

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?